New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

KONKURSU INFORMATYCZNEGO
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH,
I SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
(W TYM ODDZIAŁÓW PONADGIMNAZJALNYCH).

Konkurs „web.Master podkarpacki” skierowany jest do młodzieży. Sprawdza wiedzę w zakresie tworzenia stron internetowych.

Konkurs składa się z 2 etapów. Pierwszy, sprawdzający wiedzę teoretyczną, realizowany jest w formie testu on-line. Pozwala to wziąć w nim udział uczniowi, w miejscu zamieszkania czy też podczas zajęć w szkole. Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja przez nauczyciela informatyki, po której uczestnik otrzyma indywidualny dostęp do platformy w formie loginu i hasła. 

[ Konkurs jako sprawdzian? ]

Konkurs sprawdza wiedzę teoretyczną związaną z technologiami tworzenia stron internetowych – HTML, CSS, PHP czy Java Script. Zakres wiedzy i stopień trudności pytań dopasowany jest do kategorii wiekowych uczniów: uczniowie szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych (w tym oddziałów gimnazjalnych).

Nauczyciel, po zakończeniu testu, otrzymuje e-mailem wyniki zgłoszonych przez siebie uczniów. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać tą metodę jako alternatywę dla standardowo realizowanego sprawdzianu. Ewentualnie jako uzupełnienie sprawdzianu, które jednocześnie podnosi jego atrakcyjność.

Oprócz możliwości sprawdzenia wiedzy uczniów oraz wygrania przez nich atrakcyjnych nagród, udział w konkursie to (dzięki objęciu go patronatem Kuratorium Oświaty) szansa na uzyskanie dodatkowych punktów do świadectwa ukończenia szkoły.

[ Zakres tematyczny konkursu ]

Zakres tematyczny konkursu wykracza poza treści ujęte w „standardowych” dla kategorii wiekowych programach nauczania. Organizatorzy, chcąc wyłonić najlepszych, zakładają, że laureaci konkursu jako pasjonaci, powinni posiadać wiedzę wykraczającą poza program nauczania.

1. Zakres wymagań będzie obejmowała:

 Kategoria – uczniowie szkół podstawowych.

 • HTML i CSS w tym w wersji HTML5 i CSS3;
 • JavaScript (podstawy składni, podstawowe instrukcje); tablice i operacje na nich oraz pobieranie danych z formularzy i obliczenia na nich;
 • PHP (podstawy składni, podstawowe instrukcje);
 • Zagadnienia z obszaru grafiki komputerowej;
 • Elementy algorytmiki.

 

Kategoria – szkół ponadpodstawowych (w tym oddziałów ponadgimnazjalnych)

 • HTML i CSS w tym w wersji HTML5 i CSS3;
 • Java Script;
 • PHP w tym komunikacja z bazą MySQL;
 • Podstawy obsługi bazy MySQL, podstawowe polecenie języka SQL;
 • jQuery;
 • Zagadnienia z obszaru grafiki komputerowej.

[ Patronat Honorowy ]

Poprzednie edycje konkursu:

1800
Uczestników
120
Finalistów
27
Patronów medialnych
140
Publikacji
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Konkurs web.Master Podkarpacki 2020
Pobierz i uzupełnij plik  [ Opinie uczestników ]

  Polecam ten konkurs. Można sprawdzić i porównać swoje umiejętności, aby następnym razem być jeszcze lepszym. To jeden z najfajniejszych konkursów w których miałem okazję brać udział - jego przystępna formuła, jak i wartościowe nagrody powinny zachęcić wszystkich do udziału.
  Maksymilian Kania
  Zwycięzca I edycji - poziom szkoły ponadgimnazjalne
  Bardzo się cieszę z udziału w tym konkursie. Dzięki niemu dostałem motywację do nauki. Chciałbym polecić ten konkurs wszystkim osobom uczącym się tworzenia serwisów internetowych. Z pewnością wezmę udział w kolejnej edycji.
  Maciek Jagiełło
  Zwycięzca I edycji - poziom gimnazjum
  Cieszę się, że wśród ofert konkursów z informatyki pojawił się "web.Master podkarpacki". Bardzo sprawnie zorganizowany, na dobrym poziomie merytorycznym. Szczególnie bardzo miło wspominam finał imprezy, podczas, którego wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a ich opiekunowie zostali docenieni.
  Pan Janusz
  Nauczyciel informatyki